Şifreni mi unuttun?

Pazartesi, 03 Eylül 2018 / Yayınlandı Seo
akhisar webtasarim seo nedir Nasıl Yapılır

Son birkaç senedir web dünyasında en çok yükseliş gösteren internet sayfaları, toplumsal medya siteleri oldu. İnternet üzerinden reklam verenler de bu yükselişe duyarsız kalmadı. Reklamlarını, toplumsal medya reklamcılığı ile milyonlara duyurma imkanı elde ettilar.

Fakat toplumsal medya üzerinden doğru yöntemlerle başarı sağlamak ve hedef kitlelere değinmek için profesyonel bir çalışma şarttır. Böyle bir çalışma reklam verenlerin kendileri tarafından tam anlamıyla yerine getirilebilecek bir çalışma değildir.

Sosyal medya ekibimiz, toplumsal medya siteleri arasından en popüler olan feysbuk, Twitter ve Instagram siteleri üzerinden sizlere özel sayfa oluşturarak beğeni ve takipçi sayılarınızı arttırmaktadır. Ek olarak sürekli duyurular ve aktivitelerle listenizde ki kişilere sürekli sizi hatırlatmakta ve marka değerinizi yükseltmektedir.

MENTELMEDIA ile sosyal medya danışmanlık hizmeti sunmakta ve firmanızı çok büyük kitlelere ulaştırabilmekteyiz.

 

# Sosyal Medya | # Sosyal medya | # sosyal medya yönetimi | # sosyal medya uzmanlığı | # sosyal medya paketleri | # profesyonel sosyal medya yönetimi | # sosyal medya nedir | # sosyal medya uzmanı | # sosyal medyanın yararları | # sosyal medya ajansı | # sosyal medya kullanımı | # sosyal medya analizi | # sosyal medya pazarlama | # sosyal medya satış | # sosyal medya desteği | # sosyal medya firmaları

web sitesi internet sitesi yapımı

Web tasarım yaptırmak için karar verdiyseniz ilk adımınız öncelikle bir arayış, araştırma içine girmek olacaktır.
Bu araştırmada en iyi web tasarım firmalarını ve bulduğunuz web tasarım firmalarının yaptıkları çalışmalardan size ilham veren kaliteli işleri bulup, örnek alarak aklınızda bir web tasarım şeması oluşturabilirsiniz.
Burada önemli olan bazı unsurlar vardır.

Öncelikle kurumsal kimliğinize uygun, sizi yansıtan tasarım çalışmaları üzerinden ilerlenmelidir. Sektör konusu da web tasarımda etkili bir noktadır.
Bulunduğunuz sektörde sizi en iyi şekilde yansıtacak web tasarımına ulaşmanız için en önemli kriter sizin isteklerinizin, ön plana çıkarmak istediklerinizin belirlenmesidir.

Kullanıcı kitlenizin web sitenizde hem görsel açıdan memnun kalması, hem istediği bilgiye rahatlıkla ulaşması, aynı zamanda kullanışlı bir gezinti yapabilmesi için web tasarım projenizde neler olması gerektiğini çok iyi bir halde belirlemeli ve web tasarım firmanıza bildirmelisiniz.

Çalıştığınız şirket istekleriniz doğrultusunda projenizi hayata geçirirken, iyi bir web tasarımın kriterlerini de ne olursa olsun göz önünde bulundurmalıdır.
Eğer sizin istekleriniz günümüz teknolojisinden uzak bir talep ise (örneğin flashlı çalışmalar) bu tarz şeylerin olamayacağını size bildirmelidir.
Siz istediğiniz için sitenizi kötü etkileyecek bir unsuru web sayfanıza dahil etmek web sitesini kötü anlamda etkileyecek bir vaziyet olur.
Ustalaşmış web tasarım firması ile çalışıyorsanız esasen tüm bu durumları ele alarak ilerlemiş olursunuz.

Unutmamalıyız ki, kaliteli bir iş elde etmek istiyorsak bunun için kolaya kaçmamalıyız. Ve yine bilmelisiniz ki fiyat + performans mevzusu birbiri ile bağlantılıdır.
Her işte olduğu benzer biçimde web tasarımında da ne çok pahalıya, ne de çok ucuza kaçmamak gerekir.

Düşlediğiniz web tasarım projesi için birazcık zaman ayırıp detaylı bir araştırma icra ettiğinız süre, bulduğunuz firmaların işlerini, referanslarını, size sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin güvencelerini inceleyerek araştırmanızın sonucunda doğru bir seçim yapabilirsiniz.

 

#  Web Tasarım  |   #Web tasarım nasıl yapılır  |  # web tasarım yapımı  | # web tasarım incelikleri

 

responsive web tasarim

Web tasarım günümüzde kullanılan en yaygın pazarlama ağıdır. Bu yüzden doğru bir web sitesi ile potansiyel müşterilerinizi arttırabilir, daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak doğru bir web tasarım sahibi olmak göründüğü kadar basit değildir. Özellikle Google olmak üzere arama motorları kaliteli bir web sitesi için bir çok kriter aramaktadır.

Zaman içinde değişen ve gelişen bu kriterlerden örnek verecek olursak son dönemde özellikle responsive (mobil uyumluluk) çalışması ön plandadır.

Responsive nedir?

Responsive mobil cihazlardaki tarayıcılara uyumlu web siteleridir. Kullanımındaki fakatç ise özellikle ziyaretçilerin mobil cihazlarında kullanım sıkıntılığu yaşamamalarıdır.

Mobil site ziyaretleri dünyada %25 oranlarında artış göstermiştir. Bu durumun arama motorlarını da etkilemesiyle birlikte arama neticelarında ki sıralamalarda Responsive özellikli web siteleri öncelik kazanmaya adım atmıştır.

Sizde web sitenizin mobil uyumluluk özelliğini test etmek için Google Mobil Uyumluluk Testini kullanabilirsiniz.

# Web Tasarım | #Webtasarım | # webtasarımı ve kodlama | # web tasarım nedir? | # profesyonel web tasarım | # mobil uyumluluk | # responsive | # web tasarım örnekleri | # web tasarım editörü | # web tasarım fiyat | # web design | # web tasarım firmaları | # hazır web tasarım | # web tasarım fiyat teklifi

akhisar webtasarim seo nedir Nasıl Yapılır

Seo” Google dâhil ve diğer arama motorlarında dönüşüm elde eden anahtar sözcüğü ile üst sıralara çıkmasıdır. Bu çalışmaya bağlı olarak belirli sektörde yer edinmek için yapılan tüm dijital tanıtım çalışmalardır. SEO İngilizce açılımı Search Engine Optimization Türkçe karşılığı olarak Arama Motoru Optimizasyonu kelime öbeğinin kısaltılması şeklinde kullanılmaktadır.

Bu dijital pazarlama çalışmalarının naturel sonucu olarak marka bilinirliği artar, satın alan potansiyelinde ve sayısında artış olur. Sonunda ise ürün , hizmet satışları pozitif yönde yönde etkilenir. Kurumsal gelişme , satış artışı, marka bilinirliğinde artış, fizyolojik gelişme bundan dolayı seo çalışması ile doğru orantılı olarak ilerler diyebiliriz.

(daha&helliip;)

web-tasarim-demo

Bir çok alan kişi, içeriğini bilmediğimiz bir işe iyi mi para verelim? Siz önce tasarımın demosunu yapın hepimiz beğenir isek, sözleşme tecrübe edelim gibi bir düşünce içine girebiliyorlar. Ben şahsen süre zaman karşılaşıyorum bu tip taleplerle… Sadece başlangıçta çok haklı ve masum gibi görünen bu dilek, kendi içinde çelişkileri barındırdığı gibi, tasarım şirketinın haklarını da ihlal ediyor. Gelin size anlatayım :

1. Şunu ihmal etmeyin : Yapılacak iş size özel yapılıyor ve bir tek sizin için kullanılacak. Siz almadığınızda ise çöpe atılacak, verilen emek zayi olacak. Maalesef bir çok kişi bunun farkında değil ve bu talepte bulunuyor. Yine benim görüşüme bakılırsa, gerçekten ciddi bir alıcı, ön ödeme yapar, her ne alıyor olursa olsun… Ben şahsen evime boya yaptırıyor dahi olsam, bir ön ödeme yaparak işi başlatırım. Sonucu işin başında görmemiş olsam bile…

2. Bir fuar standı yapacaksanız, çizim halinde bir örneğini istemek mantıklı olabilir. Zira o çizim ilgili iş işin maliyetinin ve iş yükünün belkide %10’u bile değil. Sadece hadi sen bana fuar standını hele bir yap bizler beğenirsek alalım demezsiniz. Tasarım hizmetin esasen kendisi olduğuna nazaran, bizatihi hizmetin kendisini demo olarak istemek işte bu kadar mantıksız oluyor.

3. Yapılacak iş bir sayfa bile olsa, asıl olan konsept tasarımdır. Konsept tasarım kim bilir işin katma değerli yegane yeri ve iş yükünün muhtemelen %50 sini oluşturuyor. Hal böyle iken, bahsi geçen demo 1 sayfa bile olsa, iş yükü ve ayrılacak süre bu oranda olmak zorunda. Bu haliyle demonun demo olarak değerlendirlemeyeceği oldukça açık…

4. Bir çok sektör kuruluşuna bakılırsa müşterinin demo isteği emek hırsızlığı olarak düşünülmektedir. Örneğin Interact’ın tüzüğünde bu isteğe karşı ajansların kesin bir dille red cevabı vermesi isteniyor : “Sektörün temel çıktılarından önde gelen yaratıcı tasarım ve düşünceyeyi zedeleyici davranışlardan kaçınır, bu doğrultuda gelebilecek olumsuz taleplerin (örn. Kurumsal internet sayfası ve portal projeleri için ücretsiz tasarım sunumları) sektöre ve reklamverenlere verdiği zararlar konusunda hem çalışanlamış olurını bununla birlikte iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kurumları bilgilendirirler.”

5. Bir web tasarım şirketinı seçerken, o firmanın yaptığı işler / projeler, daha sonrasında yapacakları ile ilgili düşünce verecektir. Bunun için ajansın internet sayfasındaki referanslar kısmına bakmak yeter de artar bile. Yine bu müşteriler aranıp, memnuniyet durumları sorgulanabilir. Bunun için size özel bir tasarım istemeye gerek olmadığını düşünüyorum.

6. Son olarak bir satın alma yapıyorsunuz ve her satın alma işinde olduğu gibi bir risk üstleniyorsunuz. Bir yazıcı alırken, bir araç-gereç alırken, bir hizmet alırken hep %100 menuniyetimiz konusunda bir risk taşıyoruz. Bu riski azlatmak adına, araştırıyoruz ve çeşitli alternatifleri değerlendiriyoruz. Peki bu hizmet alımında bu riski sıfırlama çabası neden? Bu risk ise eğer, bu riski üstlenmesi ihtiyaç duyulan kim?

Özetle tüm bunlara bakılmış olduğunda bizim benzer biçimde tasarım firmaları için demo talepleri, maalesef geri çevrilmesi elzem talepler oluyor. Bu tip taleplere bakış açımız ise, kötü niyet demek istemiyorum ancak en hafifçe tabiri ile “iş bilmezlik” yada “şark kurnazlığı” olarak görüyoruz… Ve bu tip talepleri kimden gelirse gelsin red ediyoruz.

Kendimize güvenmediğimizden değil, kendi işimize duyduğumuz saygıdan ötürü…

TOP Do NOT follow this link or you will be banned from the site!