Perşembe, 17 Eylül 2020 / Yayınlanan Seo
Google Page Speed Optimisasyon

Hiçbir şey çok yavaş yüklenen bir web sitesinden daha fazla web sörfüne müdahale edemez. Bu ayrıca Google ve mağaza operatörleri için iyi bir işaret değildir, her milisaniyelik daha fazla yükleme süresi satışlarda bir kayıp anlamına gelir.

Tam kılavuzumuzda PageSpeed’in ne anlama geldiğini, nasıl ölçüleceğini ve yükleme hızının web siteniz için neden bu kadar önemli olduğunu öğreneceksiniz. Ardından, sayfa hızını neyin yavaşlatabileceğini ve hedeflenen ölçümlerle yükleme sürelerini nasıl optimize edebileceğinizi açıklıyoruz.

Web sitemin yüklenme süresi neden önemlidir?

Hızlı yükleme süresinin birçok farklı nedeni vardır:

1. Olumlu kullanıcı deneyimi: (Positive User Experience)
Kissmetrics tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tüm İnternet kullanıcılarının neredeyse yarısı iki saniyeden daha kısa bir yükleme süresi beklemektedir. Şarj işlemi üç saniyeden fazla sürerse, ziyaretçilerin yüzde 40’ı atlar. Böylece yükleme süreniz ne kadar kısa olursa kullanıcılar o kadar uzun süre kalır ve hemen çıkma oranı o kadar düşük olur. Kötü web sitesi performansı ziyaretçileri bile caydırabilir. Başka bir ankete göre, neredeyse yüzde 80’i ikinci kez yavaş web sitelerini ziyaret etmeyeceklerini söyledi.

(daha&helliip;)

Pazartesi, 23 Aralık 2019 / Yayınlanan Seo, Yazılım
kaçınılması gereken 10 web sitesi hatası

Kaçınılması Gereken 10 Web Sitesi Hatası – Küçük İşletme İpuçları

Kötü bir web sitesi işinize zarar verebilir, bu nedenle olabildiğince çok web sitesi hatasından kaçınmak istersiniz. Tüketicilerin% 75’i, bir işletmenin güvenilirliğini web sitesi tasarımlarının ne kadar iyi olduğuna göre değerlendireceklerini itiraf ediyor. Çoğunlukla, bir ziyaretçinin ayrılmadan önce dikkatini çekmek için yalnızca 15 saniyeniz olur, bu nedenle mümkün olan en iyi ilk izlenimi bıraktığınızdan emin olmak istersiniz.

Web sitenizi bir araya getirirken kaçınmanız için 10 hata derledik:

1. Eski işletme bilgileri

İşletme bilgilerinizi web sitenizde güncel tutma hatası yaparsanız, çok sayıda potansiyel ziyaretçiyi ve müşteriyi kaçırabilirsiniz. İletişim bilgilerine sahip olmamak, arama motorlarındaki sıralamalarınıza zarar verebilir, ancak whois bilgilerinizle eşleşen iletişim bilgilerine sahip olmak, arama sıralamalarınızı gerçekten artırabilir.
Müşteriler size iletişim / işletme bilgilerine baktığında bunun doğru olmasını beklerler ve artık kullanılmayan bir e-posta adresine başvururlarsa veya artık işletmenize ait olmayan bir numarayı ararlarsa, hatta işletmenizin daha fazla kaplarsa, hayal kırıklığına uğrarlar ve büyük olasılıkla hizmetlerinizi kullanmazlar veya web sitenizi tekrar ziyaret etmezler. Eski işletme bilgilerini kullanma hatasından kaçının, ziyaretçileriniz bunun için teşekkür eder.

(daha&helliip;)

Perşembe, 06 Haziran 2019 / Yayınlanan Seo
google-seo-9-teknik-370x200_c_optimized

Trafiğinizi Arttıracak azca bilinen 9 SEO Tekniği Arama motorunda gözüken sıralamanız işinize katkı sağlayabileceği gibi zarar görmesine de neden olabilir. 2017 senesinde küresel nüfusun %46.8’i internete erişim sağlayabiliyorken bu oranın 2021 yılına kadar %53.7’ye ulaşması planlanıyor. Google arama motorunda günde 4 milyarın üzerinde arama yapılıyor ve bu aramalarda görünen ilk 5 sonuç tıklamaların %65’ini alıyor. Aslına bakarsak internet kullanıcılarının %75’i arama yapmak için birinci sayfadan ötesine geçmiyor. Ayrıca arama motoru kullananlarının %80’i siteyi öne çıkarmak adına meydana getirilen ücretli reklamlardan özellikle kaçınıyor. Aramada ilk sıralarda çıkmanın şirketler için hayli kazançlı olması rekabeti şiddetli hale getiriyor. 2019 yılına kadar içerik pazarlaması endüstrisinin 300 milyar dolarlık bir sanayi haline gelmesi umut ediliyor. Her gün birçok işletme içerik pazarlamasının öneminin farkına varıyor ve blog yazılarına örutubet veriyor. Günümüzde SERP olarak adlandırılan arama motoru sonuç sayfasında yer almak sıkıntılı bir savaş halini almış durumda. Bu nedenle biroldukça şirket SEO’ya odaklanıyor ve geliştirmeye çalışıyor. Yitirdiğiniz her saniye rakiplerinizin sıralamada üst kısımlara geçmesine ve paranızın boşa harcanmasına sebebiyet veriyor. SEO dünyasından habersiz kişiler için SERPS (Arama Motoru Sonuç Sayfası)’nda yer almak için yapılması gerenler fazlalık olarak görülüyor. Hazırladığımız bu yazıda sizlere kısa sürede sayfanızı en üst sıralara çıkarabileceğiniz gözden kaçmış SEO ipuçlarını göstereceğiz.

(daha&helliip;)

Pazartesi, 03 Eylül 2018 / Yayınlanan Seo
akhisarwebtasarim-seo-nedir-Nasıl-Yapılır-370x200_c_optimized

Son birkaç senedir web dünyasında en çok yükseliş gösteren internet sayfaları, toplumsal medya siteleri oldu. İnternet üzerinden reklam verenler de bu yükselişe duyarsız kalmadı. Reklamlarını, toplumsal medya reklamcılığı ile milyonlara duyurma imkanı elde ettilar.

Fakat toplumsal medya üzerinden doğru yöntemlerle başarı sağlamak ve hedef kitlelere değinmek için profesyonel bir çalışma şarttır. Böyle bir çalışma reklam verenlerin kendileri tarafından tam anlamıyla yerine getirilebilecek bir çalışma değildir.

Sosyal medya ekibimiz, toplumsal medya siteleri arasından en popüler olan feysbuk, Twitter ve Instagram siteleri üzerinden sizlere özel sayfa oluşturarak beğeni ve takipçi sayılarınızı arttırmaktadır. Ek olarak sürekli duyurular ve aktivitelerle listenizde ki kişilere sürekli sizi hatırlatmakta ve marka değerinizi yükseltmektedir.

MENTELMEDIA ile sosyal medya danışmanlık hizmeti sunmakta ve firmanızı çok büyük kitlelere ulaştırabilmekteyiz.

Creative Commons Lisansı
MENTELMEDIA isimli yazarın Sosyal Medya Yönetimi başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
https://www.akhisarwebtasarim.com/sosyal-medya-yonetimi-2/ bağlantısındaki esere dayalı olarak.

# Sosyal Medya | # Sosyal medya | # sosyal medya yönetimi | # sosyal medya uzmanlığı | # sosyal medya paketleri | # profesyonel sosyal medya yönetimi | # sosyal medya nedir | # sosyal medya uzmanı | # sosyal medyanın yararları | # sosyal medya ajansı | # sosyal medya kullanımı | # sosyal medya analizi | # sosyal medya pazarlama | # sosyal medya satış | # sosyal medya desteği | # sosyal medya firmaları

Cuma, 10 Ağustos 2018 / Yayınlanan Web Tasarımı

Web Sitesi Nasıl Kurulur ?

Web tasarım yaptırmak için karar verdiyseniz ilk adımınız öncelikle bir arayış, araştırma içine girmek olacaktır.
Bu araştırmada en iyi web tasarım firmalarını ve bulduğunuz web tasarım firmalarının yaptıkları çalışmalardan size ilham veren kaliteli işleri bulup, örnek alarak aklınızda bir web tasarım şeması oluşturabilirsiniz.

 

Web Tasarım Kodlama Nasıl Yapılır

Öncelikle kurumsal kimliğinize uygun, sizi yansıtan tasarım çalışmaları üzerinden ilerlenmelidir. Sektör konusu da web tasarımda etkili bir noktadır.
Bulunduğunuz sektörde sizi en iyi şekilde yansıtacak web tasarımına ulaşmanız için en önemli kriter sizin isteklerinizin, ön plana çıkarmak istediklerinizin belirlenmesidir.

Kullanıcı kitlenizin web sitenizde hem görsel açıdan memnun kalması, hem istediği bilgiye rahatlıkla ulaşması, aynı zamanda kullanışlı bir gezinti yapabilmesi için web tasarım projenizde neler olması gerektiğini çok iyi bir halde belirlemeli ve web tasarım firmanıza bildirmelisiniz.

 

E-Ticaret ve Web Tasarım

 

Web Sitesi Tasarlamak

Çalıştığınız şirket istekleriniz doğrultusunda projenizi hayata geçirirken, iyi bir web tasarımın kriterlerini de ne olursa olsun göz önünde bulundurmalıdır.
Eğer sizin istekleriniz günümüz teknolojisinden uzak bir talep ise (örneğin flashlı çalışmalar) bu tarz şeylerin olamayacağını size bildirmelidir.
Siz istediğiniz için sitenizi kötü etkileyecek bir unsuru web sayfanıza dahil etmek web sitesini kötü anlamda etkileyecek bir vaziyet olur.
Ustalaşmış web tasarım firması ile çalışıyorsanız esasen tüm bu durumları ele alarak ilerlemiş olursunuz.

Unutmamalıyız ki, kaliteli bir iş elde etmek istiyorsak bunun için kolaya kaçmamalıyız. Ve yine bilmelisiniz ki fiyat + performans mevzusu birbiri ile bağlantılıdır.
Her işte olduğu benzer biçimde web tasarımında da ne çok pahalıya, ne de çok ucuza kaçmamak gerekir.

 

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti

Düşlediğiniz web tasarım projesi için birazcık zaman ayırıp detaylı bir araştırma icra ettiğinız süre, bulduğunuz firmaların işlerini, referanslarını, size sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin güvencelerini inceleyerek araştırmanızın sonucunda doğru bir seçim yapabilirsiniz.

 

Creative Commons Lisansı MENTELMEDIA isimli yazarın Web Tasarım Nasıl Yapılır? başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

https://www.akhisarwebtasarim.com/web-tasarim-nasil-yapilir/ bağlantısındaki esere dayalı olarak.

 

img-responsive-web-tasarim-370x200_b

Web tasarım günümüzde kullanılan en yaygın pazarlama ağıdır. Bu yüzden doğru bir web sitesi ile potansiyel müşterilerinizi arttırabilir, daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak doğru bir web tasarım sahibi olmak göründüğü kadar basit değildir. Özellikle Google olmak üzere arama motorları kaliteli bir web sitesi için bir çok kriter aramaktadır.

Zaman içinde değişen ve gelişen bu kriterlerden örnek verecek olursak son dönemde özellikle responsive (mobil uyumluluk) çalışması ön plandadır.

Responsive nedir?

Responsive mobil cihazlardaki tarayıcılara uyumlu web siteleridir. Kullanımındaki fakatç ise özellikle ziyaretçilerin mobil cihazlarında kullanım sıkıntılığu yaşamamalarıdır.

Mobil site ziyaretleri dünyada %25 oranlarında artış göstermiştir. Bu durumun arama motorlarını da etkilemesiyle birlikte arama neticelarında ki sıralamalarda Responsive özellikli web siteleri öncelik kazanmaya adım atmıştır.

Sizde web sitenizin mobil uyumluluk özelliğini test etmek için Google Mobil Uyumluluk Testini kullanabilirsiniz.

Creative Commons Lisansı
MENTELMEDIA isimli yazarın Web Tasarımı ve Responsive başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
https://www.akhisarwebtasarim.com/web-tasarimi-ve-responsive/ bağlantısındaki esere dayalı olarak.

# Web Tasarım | #Webtasarım | # webtasarımı ve kodlama | # web tasarım nedir? | # profesyonel web tasarım | # mobil uyumluluk | # responsive | # web tasarım örnekleri | # web tasarım editörü | # web tasarım fiyat | # web design | # web tasarım firmaları | # hazır web tasarım | # web tasarım fiyat teklifi

Seo” Google dâhil ve diğer arama motorlarında dönüşüm elde eden anahtar sözcüğü ile üst sıralara çıkmasıdır. Bu çalışmaya bağlı olarak belirli sektörde yer edinmek için yapılan tüm dijital tanıtım çalışmalardır. SEO İngilizce açılımı Search Engine Optimization Türkçe karşılığı olarak Arama Motoru Optimizasyonu kelime öbeğinin kısaltılması şeklinde kullanılmaktadır.

Bu dijital pazarlama çalışmalarının naturel sonucu olarak marka bilinirliği artar, satın alan potansiyelinde ve sayısında artış olur. Sonunda ise ürün , hizmet satışları pozitif yönde yönde etkilenir. Kurumsal gelişme , satış artışı, marka bilinirliğinde artış, fizyolojik gelişme bundan dolayı seo çalışması ile doğru orantılı olarak ilerler diyebiliriz.

(daha&helliip;)

web-tasarim-demo

Bir çok alan kişi, içeriğini bilmediğimiz bir işe iyi mi para verelim? Siz önce tasarımın demosunu yapın hepimiz beğenir isek, sözleşme tecrübe edelim gibi bir düşünce içine girebiliyorlar. Ben şahsen süre zaman karşılaşıyorum bu tip taleplerle… Sadece başlangıçta çok haklı ve masum gibi görünen bu dilek, kendi içinde çelişkileri barındırdığı gibi, tasarım şirketinın haklarını da ihlal ediyor. Gelin size anlatayım :

1. Şunu ihmal etmeyin : Yapılacak iş size özel yapılıyor ve bir tek sizin için kullanılacak. Siz almadığınızda ise çöpe atılacak, verilen emek zayi olacak. Maalesef bir çok kişi bunun farkında değil ve bu talepte bulunuyor. Yine benim görüşüme bakılırsa, gerçekten ciddi bir alıcı, ön ödeme yapar, her ne alıyor olursa olsun… Ben şahsen evime boya yaptırıyor dahi olsam, bir ön ödeme yaparak işi başlatırım. Sonucu işin başında görmemiş olsam bile…

(daha&helliip;)

TOP