Web sitenizde Kaçınılması gereken 10 Web Sitesi hatası

/ / Blog, Seo, Yazılım
kaçınılması gereken 10 web sitesi hatası

Kaçınılması Gereken 10 Web Sitesi Hatası – Küçük İşletme İpuçları

Kötü bir web sitesi işinize zarar verebilir, bu nedenle olabildiğince çok web sitesi hatasından kaçınmak istersiniz. Tüketicilerin% 75’i, bir işletmenin güvenilirliğini web sitesi tasarımlarının ne kadar iyi olduğuna göre değerlendireceklerini itiraf ediyor. Çoğunlukla, bir ziyaretçinin ayrılmadan önce dikkatini çekmek için yalnızca 15 saniyeniz olur, bu nedenle mümkün olan en iyi ilk izlenimi bıraktığınızdan emin olmak istersiniz.

Web sitenizi bir araya getirirken kaçınmanız için 10 hata derledik:

1. Eski işletme bilgileri

İşletme bilgilerinizi web sitenizde güncel tutma hatası yaparsanız, çok sayıda potansiyel ziyaretçiyi ve müşteriyi kaçırabilirsiniz. İletişim bilgilerine sahip olmamak, arama motorlarındaki sıralamalarınıza zarar verebilir, ancak Whois bilgilerinizle eşleşen iletişim bilgilerine sahip olmak, arama sıralamalarınızı gerçekten artırabilir.
Müşteriler size iletişim / işletme bilgilerine baktığında bunun doğru olmasını beklerler ve artık kullanılmayan bir e-posta adresine başvururlarsa veya artık işletmenize ait olmayan bir numarayı ararlarsa, hatta işletmenizin daha fazla kaplarsa, hayal kırıklığına uğrarlar ve büyük olasılıkla hizmetlerinizi kullanmazlar veya web sitenizi tekrar ziyaret etmezler. Eski işletme bilgilerini kullanma hatasından kaçının, ziyaretçileriniz bunun için teşekkür eder.

2. Çok fazla metin

Dev bir metin duvarı okuyucuları korkutabilir. İnternet’teki çoğu kişi yanıtlarını hızlı bir şekilde istemektedir ve bunları almak için uzun paragraflar aramak zorunda değildir. Bu, derinlemesine makaleler edemeyeceğiniz anlamına gelmez, ancak metni daha küçük paragraflar, başlıklar ve resimlerle ayırmanız gerekir.
Kopyanızın temiz kalmasına ve noktaya gelmesine yardımcı olmak için çeşitli uygulamalar veya web siteleri kullanabilirsiniz. Denemek isteyebileceğiniz bir uygulama, bir cümlenin çok uzun veya karmaşık olup olmadığını, bir şey daha basit bir şekilde söylenebilirse ve kolay okuma için içeriğinizi mükemmelleştirmek için diğer ipuçlarını size bildiren HemingwayApp‘dır.

Web sitenizde Kaçınılması gereken 10 Web Sitesi hatası

3. Kötü görüntüler

Web sitenizde kötü resimler veya kötü ürün fotoğrafçılığı olması büyük bir hata olabilir ve ziyaretçilerinize, müşterilerinize ve genel arama sıralamasına mal olabilir. Resimler web siteniz için çok yararlı olabilir, ancak birçok soruna da neden olabilirler.
Resimlerinizi optimize etmez ve yeniden boyutlandırmazsanız, web sitenizin yavaşlamasına ve arama sıralamanızı düşürmesine neden olabilir. Düşük kaliteli görüntüler kullanırsanız, ziyaretçileri anında korkutabilirsiniz. Kötü görüntüler neye benziyor? Bulanık resimler, kötü aydınlatma veya insanların eBay veya Kijiji’deki ürünler için kullandığı fotoğrafların çoğunluğu.

Bu, web sitenizdeki resimler gibi bir şey gibi görünüyorsa endişelenmeyin, web siteniz için mükemmel ürün fotoğraflarını yapma konusunda kapsamlı bir rehber hazırladık. Dikkate almak isteyeceğiniz başka bir şey de resimlerinizi optimize etmektir. Web sitenizdeki fotoğrafların devasa olmadığından emin olun.

Photoshop gibi bir fotoğraf düzenleyici veya picresize.com gibi çevrimiçi bir kaynak kullanarak büyük görüntüleri yeniden boyutlandırabilirsiniz. Ayrıca, arama motorları web sitenizi sıralarken resimlerin adını dikkate aldığından, resimlerinize “image132.png” yerine “dog-tea-party.png” gibi alakalı bir ad verin.

Web siteniz için kendi fotoğraflarınızı çekemiyorsanız, kullanabileceğiniz profesyonel stok fotoğraflarına sahip çevrimiçi bulabileceğiniz birçok yer vardır. Yaratıcı Pazar, Envato, iStock bir göz atın veya web siteniz için mükemmel fotoğraflar bulmak için kendi aramanızı çalıştırın. Web sitenizde tutarlı bir görüntüleme görmek istiyorsanız, web sitenizde kötü resimlerden kaçınmak istersiniz.

4. Çok “satış” olmak

Agresif satış temsilcileri genellikle alışveriş deneyimini mahvedebilir ve olası müşterileri uzaklaştırabilir. Ürünlerinizi sürekli olarak ziyaretçilere itiyorsanız, aynı etki web sitenizde de olabilir. Bu, web sitenizde hiç reklam yayınlamayın, ancak bilgilendirici veya ilginç ve yalnızca ürünleriniz için bir satış alanı olmayan içeriğiniz olmalıdır.
Eğiticiler, yardım makaleleri veya sektörünüzdeki okuyucuların ilginç / yararlı bulacağını bildiğiniz diğer parçalar gibi içerik yayınlayın. Ziyaretçilerin okumak istedikleri değerli içerik sayısı arttıkça, satış konuşmanızda daha fazla kabul görürler.

5. Yavaş yükleme süreleri

İnternet’teki kişilerin yarısından biraz azı bir web sitesinin 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekler ve daha uzun sürerse bir web sitesinden ayrılmaya hazırdır. Sabır, İnternet’teki kullanıcılardan bekleyebileceğiniz bir şey değildir, bu nedenle web sitenizi hızlandırmak için elinizden geleni yapsanız iyi olur. Görüntüleri daha önce yeniden boyutlandırmayı daha önce tartıştık, yapmak isteyeceğiniz diğer bazı şeyler CDN’lerden (İçerik Dağıtım Ağları) yararlanmak, gereksiz eklentileri kaldırmak ve tarayıcı önbelleğini kullanmaktır.
Web sitenizi nasıl hızlandıracağınız hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, yukarıda listelenen ipuçlarıyla birlikte web sitenizi hızlandırmak için birçok ipucu ve püf noktası veren bu PageSpeed ​​hakkında her şey Makalesine göz atabilirsiniz. Yavaş bir web sitesi, ziyaretçileri kaybetmek ve arama motoru sıralamalarını mahvetmek için garantili bir yoldur, bu yüzden web sitenizde bu hatayı önlemek için emin olun.

6. Harekete geçirici mesaj yok

Biliyorum, biliyorum, “Çok fazla satış yapmamanı söylemedin mi?” Evet, bunun yanındayım, ancak harekete geçirici mesajın insanlara bir ürün satmakla ilgili olması gerekmez. Bir harekete geçirici mesaj, kullanıcıları web sitenize geri getirmekle ilgilidir.
İçeriğinizin bir yerinde, tercihen sonunda, kullanıcıların yeni içerik yayınladığınızda uyarılabilmeleri için basabilecekleri veya doldurabilecekleri bir şey olmalıdır. Bu, bir sosyal medya platformundaki takip düğmesinden posta listesine abone ol düğmesine ve evet, okuyucuya yardımcı olabilecek bir ürün bağlantısı bile olabilir (ancak bunu çok sık yapmaya çalışmayın veya çok fazla olmaya çalışmayın) saha ile saldırgan). Bir okuyucu bir makalenin ortasındayken görünen pop-up’ları kullanmamaya çalışın, çünkü bunlar can sıkıcı ve Spam olabilir.

7. Alakasız içerik yayınlama

İnternet kullanıcıları çevredeki en ürkütücü kitlelerden bazıları olabilir. Birinin hoşlanmadığı veya ilgilenmediği bir şey yayınlarsanız, web sitenize gelmeyi durdurabilirler. Bazı okuyucuları kaybetmekten korkmayın, çünkü bu sadece çevrimiçi dünyada bir yaşam biçimi. Önemli olan, web sitenize daha fazla ziyaretçi getirecek içerik oluşturmaktır.
İlginç bir son dakika haberi olması, web sitenizde yayınlamanın uygun olduğu anlamına gelmez. Web siteniz belirli bir endüstriye odaklanmışsa, içeriğinizin bu endüstri etrafında döndüğünden emin olun, bu da arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmek için harika olacaktır. Başka bir sektöre dalmak istiyorsanız, bu sektöre ait içeriği yayınlayabileceğiniz bir kardeş / kız kardeş web sitesi oluşturmayı düşünün. Bu şekilde, web sitenize alakalı olmayan içerik gönderme hatasını önlersiniz.

8. İçeriğinizi pazarlamamak

Kimse görmezse en etkileyici içeriğe sahip olmak işe yaramaz. Web sitenizde ürünler, makaleler, haberler olsun yeni bir şey olduğunda, insanların bunu bildiğinden emin olmak istersiniz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri sosyal medyadır. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde, insanların% 78’inin sosyal medya hesabı vardır ve bu da size pazarlamanız için geniş bir kitle sağlar. Sosyal medyada pazarlama hakkında daha fazla bilgi için Instagram ve Snapchat ile ilgili bu makalelere göz atın.
Ayrıca, arama motorlarında hangi anahtar kelimelerin ve içeriğin en fazla isabet alacağını anlamanıza yardımcı olması için Google Analytics veya HubSpot gibi bazı çevrimiçi araçları kullanmanız gerekir. İçeriğinizi pazarlamaya başladığınızda, web sitenize gelen ziyaretçi, müşteri ve okuyucu sayısında büyük bir değişiklik fark edeceksiniz.

9. Web sitesi tasarımında tutarsızlık

Web sitenizin tasarımı, insanların başlangıçta web sitenizin güvenilirliğini nasıl değerlendireceğidir. Amatör bir görünüm varsa, insanlar sizi ciddiye almayacak ve web sitenizin tasarımı iyi, kötü ise, insanlar muhtemelen web sitenize güvenmeyecek ve başka bir yerde ne istediklerini arayacaktır. Kötü web sitesi tasarımı aslında SEO ve arama motorlarında genel sıralaması zarar verebilir.
Ayrıca, web sitenizin duyarlı web tasarımına sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bu, web sitenizin bir ziyaretçinin kullandığı platform veya cihaza yanıt vermesi ve bunlara uyum sağlaması gerektiği anlamına gelir. Birisi ister IOS ister Windows, mobil veya masaüstünde olsun, ziyaretçilerin web sitenizi yüklerken veya görüntülerken sorun yaşamaması gerekir.

Turhost dahil olmak üzere çoğu web barındırma, barındırma planlarıyla bir web sitesi oluşturucu sunar veya basit bir arama yapabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun bir web sitesi oluşturucu seçebilirsiniz. Bir sonraki adım, bir tema seçmek ve web sitenizdeki tüm web sayfalarınızda ona bağlı kalmaktır. Web sitenizi oluştururken tutarlılık ve iyi tasarım her ikisi de önemlidir.

10. Sosyal medya entegrasyonu yok

Kullanıcılara, içerik ve ürünlerinizi paylaşmak için en sevdikleri sosyal medya platformlarını kullanma fırsatı vermemek, birçok şirketin web sitelerinde yaptığı büyük bir hatadır. Bir haber web siteniz, e-Ticaret mağazanız veya başka bir web sitesi olsun, her zaman içeriğinizi paylaşma seçeneğiniz olmalıdır.
Sosyal medya üzerinden paylaşma yeteneğini eklemek kolaydır. Çoğu web sitesi üreticisi, sosyal medyanızı web sitenize entegre etme özelliğine sahiptir, WordPress gibi diğerlerinin bu özelliği eklemek için kullanabileceğiniz Widget’lar ve eklentileri vardır. Müşterilerinizin çalışmanızı hangi sosyal medya platformlarına ve web sayfalarınıza uygun şekilde paylaşmasını istediğinize bir göz atın.

Hatalar hayatın bir parçasıdır, önemli olan onlardan mümkün olduğunca kaçınmak ve gerçekleştiklerinde onları düzeltmektir. Web sitenize uzunca bir göz atın ve kimsenin web sitenizi ziyaret etmesini ve keşfetmesini engelleyebilecek herhangi bir belirgin leke olmadığından emin olun. İyi inşa edilmiş ve iyi içerikle dolu bir web sitesi ile, ziyaretçilerin yalnızca kalmasını değil aynı zamanda web sitenize geri dönmesini de eminiz.

 

Örnek Site Görünüm