SEO Çalışması

seo arama motoru optimizasyonuARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO) Arama Motoru Optimizasyonu, Diğer Adıyla SEO Nedir?

SEO” “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama motorlarının (ör; google, yandex, bing vs) web sitemizi daha kolay bulabilmesi, içeriğindeki metin ve görsellerin ne olduğunu bilmesi, dolayısıyla da arama sonuçları sayfasında yukarı sıralarda çıkması için yapılan çalışmaya SEO Çalışması denir. “Search Engine Optimization” Cümlesinin Türkçe karşılığı ise; Arama Motoru Optimizasyonudur.

SEO çalışmaları bir çok farklı kategoride yapılabilmektedir.
Site içi seo, Site dışı seo (backlink), Sosyal medya etiketlemeleri ve Tanıtım yazıları gibi kategorilerde; farklı seo çalışmaları yapılabilmektedir. Bu çalışmaların her biri hemen hemen birbiriyle bağlantılı olup, toplu bir çalışma yapılması halinde sitenizin yükseliş grafiğinde büyük bir artış meydana gelecektir.

SEO çalışmalarında bilmeniz gereken başka bir nokta ise, SEO yapılması uzun süreler alabilen, yükselişin hemen değil de kademe kademe gerçekleştiği bir işlemdir.

Organik Arama

Organik Arama sonuçlarında, Web sitenizin görünürlüğünü, sıralama sayfalarında üst sıralara taşımayı ve var olan sıralamayı koruma hizmetidir. Organik SEO size reklamlara oranla hem daha az maliyetli, hemde geri dönüş ve hit alma açısından daha kazançlıdır.

Site İçi SEO

Web sitenizin içerisinde bulunan metin, görsel, video ve diğer bileşenlerin arama motorları tarafından tanınması, bulunabilir olması adına yapılan sitenizin içeriğinin düzenlerek elde edilen SEO çeşididir. Sıralamada en önemli etkenlerden birisidir.

Anahtar Kelime Analizi / Stratejisi

Verdiğiniz hizmetin veya işletmenizin arama motorlarında hangi “arama kelimesinde” üst sıralarda çıkması gerekiyorsa, bu kelimelerin, işletmenizin ve rakiplerinizin analizi doğrultusunda belirlenen bir SEO türüdür. Doğru analiz ve strateji ile rakiplerinizden üst sıralarda çıkmanız ve çıkılan noktadan geri düşüşler yaşanmaması için profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Sosyal Medya Bağlantıları

Web sitenizin SEO’suna önemli ölçüde katkıda bulunan bir diğer çalışma ise; Profesyonel Sosyal Medya Bağlantılarının düzgün ve planlı bir şekilde yapılmış olmasıdır. LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+, Instagram gibi aktif ve özellikle iş dünyası tarafından kullanılan sosyal medya hesaplarında düzenli olarak web sitenizden bağlantı paylaşılması da sitenizin sıralamasının yükselmesinde önemli bir role sahiptir.

Link Yapısı

Web sitenizin linklerinde, belirlenen anahtar kelimelere ve bağlantıların içeriğine göre yapılan çalışmadır. Popüler arama motoru Google ve diğer arama motorları tarafından olmazsa olmaz SEO düzenlemelerindendir.

SEO Raporlama

Yapılan tüm çalışmaların ardından düzenli aralıklarla (haftalık, aylık ve yıllık) kontrol edilmesi ve raporlanması yapılan çalışmaların tek tek etkisini grafikler halinde görmenize ve yükselişinizin nelere bağlı olup, nelerin gereksiz olduğu konusunda fikir edinmenize yardımcı olur.

Uzun vadeli bir iş olan SEO çalışmaları için başarılı çalışma hayatını sürdüren firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu çalışmaların yanı sıra sizlere web tasarımı, Google Adwords reklamları, Sosyal medya danışmalığı ve itibar yönetiminin yanı sıra e-ticaret gibi pek çok alanda hizmet vermeye devam ediyoruz. %100 memnuniyet ilkesiyle birlikte hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki binlerce müşterimize bu hizmetleri sunmaya ve hızlı ve kapsamlı bir teknik destek hizmeti vermeye devam ediyoruz. Firmamız en son teknolojileri kullandığı için programlama ve yazılım konularında da üst düzey çalışmalarını sizlerle paylaşmaya devam eder. Bizimle iletişime geçerek taleplerinizi bildirebilir ve kaliteli bir şekilde hizmet almaya başlayabilirsiniz.

TOP